menu denk mee beslis mee maak mee

Het werk van Marijke met wijkbewoners

 

Een drietal wijkbewoners met al enige schilderervaring beschilderde onder begeleiding van Marijke Langius een kastje. Elroy zorgde voor een textuele achtergrond in graffiti techniek. Letters in alle talen van de culturen die onze wijk Beijum rijk is. Thérèse schrijft 'witaj' op haar kastje wat 'welkom' betekent in het Pools, het land waar ze vandaan komt. In veel andere talen is het woord 'welkom' ook te lezen. Veel passanten uit onze wijk herkenden hun moedertaal en lazen het hardop.
Een week later beschilderde Gabi uit Indonesië een kastje met daarop in veel talen 'koffie of thee?'
Tot slot was Lubna aan de beurt. Zij schilderde op een grote kast aan het winkelplein chocola en in sierlijke arabische letters de tekst 'chocola kan altijd'. Mensen die er langs liepen kregen er spontaan zin in.